architekt Tomasz Cykalewicz (ZP-0153)


Data dodania wpisu: 08.09.2012 | Akutalizacja: 23.09.2012, 22:42:09

o sobie

Tomasz Cykalewicz

Urodzony w Szczecinie. Absolwent Politechniki Szczecińskiej w roku 1979, praca dyplomowa pod kierunkiem prof. Mieczysława Janowskiego. Doktorat nt. przestrzeni publicznych małych miast pod kierunkiem prof. Haliny Skibniewskiej w roku 1991 na Politechnice Warszawskiej. Stypendysta DAAD. Adiunkt na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalizuje się w tematyce przekształceń struktur urbanistycznych i ochronie wartości kulturowych przestrzeni. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn Papiernia", współorganizator Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego PKN ICOMOS oraz corocznych warsztatów Letniej Szkoły Architektury i Ekologii Krajobrazu. Członek Komisji Kształtowania Polski Północnej PAN. Członek SARP i TUP, przez wiele lat w strukturach zarządów Towarzystwa Urbanistów Polskich i Krajowej Rady Izby Urbanistów. Od roku 2006 członek Głównej Komisji Konserwatorskiej. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami, w dziedzinie urbanistyki.

kontakt

Stowarzyszenie Pracowni Autorskich AFIX Sp. z o.o.
Borówkowa 10
71-034 Szczecin Polska
tel.: 91 483 59 47
fax: 91 486 91 10
biuro@afix.pl

Zeskanuj kod QR (wizytówka vCard)


realizacje

Autor kilkudziesięciu publikacji i opracowań planistycznych m.in. dla miast: Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Stargardu, Barlinka, Kamienia Pomorskiego, Trzebiatowa, Międzyzdrojów, Pasewalku oraz Stargardzkiego Obszaru Funkcjonalnego i Wolińskiego Parku Narodowego.
Autor wielu projektów architektonicznych dla inwestorów prywatnych i instytucji publicznych, m.in. zespołów domów mieszkalnych, obiektów biurowych, usługowych i sportowych, placów miejskich i parków. Chętnie podejmuje tematy związane z obiektami zabytkowymi. W swoich projektach szczególną wagę przywiązuje do kontekstu krajobrazowego.


Zabudowa siedliskowa, Moczkowo koło Barlinka Opracowania planistyczne dla Świnoujścia Przebudowa Rynku w Moryniu Zespół mieszkaniowy w Świnoujściu przy ul. Strzeleckiej

Zgłoś uwagi do wpisu

Pola oznaczone * są obowiązkowe.Podaj wynik (cyfra lub słownie) prostego działania matematycznego: dwa plus dwa to...